Služby

Profesionálna dentálna hygiena je dnes medzi pacientmi, ktorým záleží na tom, aby si uchovali zdravé zuby a parodont, veľmi populárnou. Skutočne zohráva nenahraditeľnú úlohu v prevencii kazu a chorôb parodontu. Musí však byť správne pochopená a vykonávaná …..

 

Takmer všetka pozornosť moderného človeka v oblasti ústneho zdravia je sústredená na krásu a zdravie zubov. Zatiaľ čo zubný kaz je známym strašiakom, choroby aparátu, ktorý drží zub v kosti (parodont) sú pre väčšinu ľudí neznámym pojmom. Podľa odborných publikácii je prítomnosť zápalov parodontu v rôznych štádiách v populácii viac ako 90 %. Zatiaľ čo kaz môže doviesť k strate jedného zuba, Parodontitída (parodotóza) vedie k strate celého chrupu a veľkému úbytku alveolárnej kosti …..

 

Zub so zapálenou dreňou bolí. Na výber sú dve možnosti – zub endodonticky ošetriť, alebo ho vytrhnúť. Vytrhnutý zub nie je vždy možné nahradiť implantátom. Navyše implantát sa nikdy nezrastie s ďasnom, takže vnútorné prostredie organizmu je po celú dobu existencie implantátu iritované baktériami. To môže okrem iného viesť k vyvrhnutiu implantátu. Endodontické ošetrenie zuba je aj v dnešnej dobe moderným a miestami nenahraditeľným liečebnym postupom …..

 

Povery o škodlivosti amalgámu kolujúce v populácii odborná verejnosť nezdieľa.  Dôvodom, prečo dnes zubní lekári indikujú fotokompozitné výplne namiesto amalgámových tak často a radi je to, že fotokompozitá dosiahli takú materiálovú kvalitu, že sú schopné amalgám plnohodnotne nahradiť. Rozhodujúcim faktorom pri výbere výplňového materiálu dnes nezohráva jeho druh, ale stav ústnej  hygieny pacienta …..

 

Farbu zubov je možné zmeniť len tak ,že zmeníme štruktúru skloviny  zuba. Prečo? Je bezpečné meniť štuktúru skloviny ? Nemá bielenie nejaké bočné účinky? Skúsime odpovedať …..

 

Ak má byť zmena farby zubov trvalá, na bielenie sa spoliehať nedá. Riešením sú keramické fazety alebo keramické korunky …..

 

Nie vždy je možné nahradiť stratené zuby implantátmi. Alebo nie vždy je to pre pacienta finančne dostupné. Moderná stomatológia ponúka šikovné technické riešenia. Zabudnite na klasické živicové protézy! O hybridných snímacích náhradách ani neviete, že ich máte v ústach …..